Ерлинг Хааланд отново в целта, докато Ман Сити лесно влиза в последните осмици на Шампионската лига
Breaking News | 2024-03-06 | 00:33:04

Носителят Манчестър Сити се класира лесно на четвъртфиналите на Шампионската лига за седми пореден сезон с рутинна победа с 3-1 над ФК Копенхаген.

Ранни голове на Мануел Аканджи и Хулиан Алварес изведоха Сити по пътя им, а продуктивният Ерлинг Хааланд отбеляза 29-ия си гол за сезона, докато отборът на Пеп Гуардиола завърши с общ успех 6-2 на стадион Етихад.

Копенхаген показа малко дух и върна едно обратно чрез бившия играч на Саутхемптън Мохамед Елиунуси, но никога не е имало съмнение, че Сити ще премине до последните осмина.

Това беше мач, който се игра предимно в бавно темпо като Сити, наддаване за спечелване на безпрецедентни последователни тройни печалби, запазена енергия за предстоящи по-големи предизвикателства.

Гуардиола направи седем смени от страната, която победи Манчестър Юнайтед в неделното дерби с победителя в мача Фил Фодън, Кевин Де Бройне, Кайл Уокър, Джон Стоунс и Бернардо Силва сред тези на резервната скамейка.

Това подсказва, че Гуардиола вече е хвърлил половин око на критичното пътуване във Висшата лига този уикенд на Ливърпул и изборът му беше оправдан в рамките на пет минути, когато Аканджи ги изведе от воле напред.

Бранителят отиде напред за корнер и беше почти безгрижен в начина, по който замахна с ботуша си, за да посрещне центрирането на Алварес с нежен удар .

Алварес удвои преднината четири минути по-късно след пагубна грешка на вратаря Камил Грабара, който беше един от отличителните играчи на датчаните в първия мач.

Алварес първи извади Родри, който удари с глава гредата. Топката беше наполовина изчистена и аржентинецът отново я превзе, но този път се изви в удар.

Грабара трябваше да я вземе, но топката се изплъзна през пръстите му и в мрежата.

След като доминираше напълно в срещата между страните в Дания миналия месец, без да постави въпроса извън съмнение, Сити изглежда свърши работата по бърз начин.

Въпреки цялото им доминиране и контрол върху притежанието, домакините бяха уловени от рядка почивка на Копенхаген през половин час.

Защитата беше превърната в атака, когато Елюнуси проби отляво, намери Ори Оскарсон в наказателното поле и след това се завърна със задна пета, за да вкара добър гол извън Едерсън.

Това поне даде нещо за наслада на гръмогласното следене на Копенхаген, но Сити едва ли беше обезпокоен.

Хааланд възстанови преднина от два гола през нощта в началото на полувремето, когато овладя високо подаване на Родри, намали и след това заби нисък удар в близката греда.

Сити се отпусна през второто полувреме и се насочи към последния съдийски сигнал.

За тяхна чест, Копенхаген, както беше обещал мениджърът Джейкъб Нееструп, отказа да хвърли кърпата и въпреки че видя малко от топката, успя да съчетае някои атаки.

Резервата Магнус Матсон дори тества Едерсон с остър удар на обрат и Елюнуси надви.

Сити почти добави още един добавено време, когато Рико Луис удари гредата.